Nowy cykl felietonów – 3 logiczne pytania i 1000 słów w sprawie

Rozpoczynamy nową serię edukacyjnych felietonów autorstwa Roberta Kroola, publikowanych od grudnia b.r. na łamach miesięcznika Businessman.pl. Seria nosi nazwę: „3 logiczne pytania i 1000 słów w sprawie…” Już jutro na naszej stronie i FB specjalny materiał zapowiadający serię: „Gloryfikacja komunikacji zewnętrznej i zakłócanie komunikacji wewnętrznej… Czyli co odróżnia kibiców od zawodników?!?”

Stałe motto serii:

„…zasada sprzeczności wyklucza wiedzę pełną, dającą odpowiedź na wszystkie pytania. Dążenie do takiej wiedzy – musi prędzej, czy później – doprowadzić do kolizji ze zdrowym rozsądkiem.”

Leon Chwistek rok 1935

Jak mówi sam autor:

„Każdy ma swoich ulubionych bohaterów. Osobiście hołubię polskich logików, do których mam słabość od czasu, gdy po raz pierwszy obsadzono mnie w roli śledczego w niedużej, acz złożonej sprawie gospodarczej… Kim oni są? Moi, nieżyjący już mentorzy, to: Leon Chwistek, Stefan Banach, Stanisław Ulam, Marian Mazur oraz Tadeusz Kotarbiński. Naturalnie z racji zajmowania się edukacją, nie ukrywam swej namiętności do nauk lekarza, znanego jako Janusz Korczak. Że co – sami faceci tak…? Ano tak, jestem facetem i obserwuję, że nasza męska wspólnota, nie ma się tak dobrze, jak coraz lepiej zorganizowana, wspólnota kobiet w Polsce. Może to i czas, by zmienić ten stan męskich spraw oraz ról…?

Każdy felieton z tej serii jest w celu, a nie na temat. A cele stawiam trzy:

  • Decyzja
  • Rozwiązanie
  • Dowód/wniosek”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź nasze najnowsze wpisy