14 września 2016

Mowy profesjonalne

 

Mistrzowskie mowy Roberta Kroola

Wprowadzają do właściwych decyzji, barier lub kompetencji XXI wieku – budzą uważność na logikę, archetypy i kwestie międzypokoleniowe. Nasz Ekspert stawia na mocny przekaz rzetelnych informacji i zdobytego doświadczenia, wsparty uważnością wobec strategicznych szczegółów. Wszystkie jego dział, cieszą się od lat rekomendacją rzeczoznawców ze Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Mogą być elementem dużego kongresu, ale i kameralnego spotkania lub narady. Wnoszą nowe aspekty do dyskusji, pogłębiają istniejące argumenty lub prowokują dyskusję o kryptotrendach lub kryteriach wyboru nowych argumentów. Wyróżnikiem każdej mowy, jest to, że zmusza ona uczestnika, by za nią biegł i… by nie nadążał. Robert Krool, pionier sceny mowy profesjonalnej w Polsce, osobiście ręczy za przekaz i jego solidność, stawia dociekliwe pytania, a każda kwestia w jego wystąpieniu, to odrębne „dochodzenie” budzące przenikliwość w myśleniu. Wymusza na uczestnikach odpowiadanie na wiele trudnych pytań -pisemnie. To ważny akt uczestniczenia w procesie rozwojowym i wyróżnik mów Roberta.

Sztuka Właściwych Decyzji – Mentorat sceniczny

Kluczowe wątki:

  • Uważność na fałszywie dodatnie kryteria przeżyć motywujących – ostry dyżur z sercem i rozumem, czyli dlaczego zmiany są fałszywie ujemne?
  • Uważność na urojone obfitości w życiu – czy są na to rozwiązania i jak odróżnić kryzys i problem od ich konsekwencji?
  • Uważność na związki przyczynowo-skutkowe w motywacjach i wynikach – a rentowne zachowania w kryzysie?

Wsparcie narzędziowe tematu:
Sztuka Właściwych DecyzjiAudiobook „Sztuka Właściwych Decyzji – Mentoring Theater”
Niniejszy program jest częścią projektu mentoringowego „Sztuka Właściwych Decyzji”. Projekt składa się z monodramu o tym samym tytule, audiobooków oraz książki „Na okruchach uważności…”


Archetyp Lidera, a uważność na presje i użyteczność – Analiza Transakcyjna

Kluczowe wątki:

  • Kompetencje użyteczne w życiu – indeks LifeSkills, a moje osobiste wyróżniki?
  • Przywództwo, czyli skutki intencji i zachowań w wynikach – co jest świadome, a co ukryte oraz od czego uciekamy?
  • Rentowne zachowania – ich wyróżniki, a priorytety dla uważnej pracy w codzienności?

Wystąpienie jest przeznaczone dla osób doświadczonych, być może przemęczonych zmianami, szukających energii oraz rozwiązań w sobie. Nie na zewnątrz…

Wsparcie tematu:
Na okruchach uważności...Książka „Na okruchach uważności… Presja a użyteczność”
Krool i Sikora w służbie wrażliwego zatrzymania… wskazują,
jak istotne są tytułowe okruchy uważności w codziennym życiu. Naturalność, autentyczność, jasność – między innymi te nieoczywiste wartości odkryjemy podczas lektury.


Międzypokoleniowa Koncepcja LIFESKILLS.

Co to znaczy – przygotować młodego człowieka do powodzenia w życiu rodzinnym i zawodowym? Czym jest szkoła zaangażowania?

Kluczowe wątki:

  • Co oznacza przygotować do powodzenia w życiu?
  • Czym są kompetencje użyteczne życiowo, a czym egzamin dojrzałości?
  • Kim są Nawigatorzy? Czym jest autonomia w umowach międzypokoleniowych…?

Wsparcie tematu:
Liceum_logoMiędzypokoleniowa Koncepcja Liceum LifeSkills – materiał autorski Liceum LifeSkills Nr 1, kształcącego przyszłych Nawigatorów, którego wyróżnikiem jest kształcenie uważności
we właściwych decyzjach, kompetencjach oraz wyborach życiowych. Przedstawiany jest model kształcenia użytecznych życiowo kompetencji, charakterystycznych dla dojrzałych rynków, gdzie osią spraw są transakcje międzypokoleniowe. Omawiane są kluczowe kompetencje przyszłości: przeżywania trudnych rozmów; wchodzenia w role; angażowania innych; namierzania granic; logiki strategii i decyzji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skorzystaj z formularza w zakładce Kontakt.

Sprawdź nasze najnowsze wpisy