28 stycznia 2016

Ludzie LifeSkills

Robert Krool

Robert KroolFundator, prezes zarządu Fundacji LifeSkills. Mediator i mentor. W swoim 27 letnim dorobku edukacyjnym i biznesowym zgromadził unikatowe doświadczenie:

  • poprowadził przeszło 10 tys. godzin sesji mentoringowych i mediacyjnych,
  • uczestniczył w decyzjach o wartości przekraczającej 5 mld złotych,
  • zrealizował przeszło 2 tys. indywidualnych analiz wyróżników ludzkich,
  • reżyserował ponad 50 projektów sukcesyjnych oraz restrukturyzacyjnych,
  • w jego seminariach i warsztatach wzięło udział ponad 600 tys. decydentów.

Był jednym z nielicznych biegłych sądowych w kraju, w dziedzinie restrukturyzacji i oceny ryzyka biznesowego. Sklasyfikowany przez media na 7. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych doradców biznesu w Polsce. Członek-założyciel i prezes zarządu Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Autor 8 książek. Współtwórca oraz jeden z wiodących animatorów nowej kategorii scenicznej: Mentoring Theater.
Wraz dr. n. med. Jarosławem Sikorą jest pomysłodawcą i założycielem Liceum Ogólnokształcącego LIFESKILLS Nr 1 w Warszawie. Jest to pierwsza placówka w Polsce kształcąca młodzież w profilach: medycznym, matematyczno-logicznym, wzbogaconych o indywidualną strategię edukacyjną ucznia oraz o zajęcia programowe z Uważności, Teatru Improwizacji i Eksperymentów Użytecznych Życiowo. Integralnym elementem programowym szkoły jest znany i szanowany od 23 lat Kurs Sikory – Matura Wysokich Lotów.

Jarek Sikora

Fundator i wiceprezes zarządu Fundacji LifeSkills. W ciągu minionych 25 lat działalności wsparł ponad 2 tys. przypadków dziedzictwa kapitału intelektualnego rodziców, w tym 60 przypadków faktycznej sukcesji biznesu rodzinnego. Poświęcił ponad 10 tys. godzin na wdrażanie skutecznych narzędzi diagnostyki rozwojowej. Inicjator badań wpływu edukacji na rozwój i wyniki użyteczności życiowej.
Twórca projektów edukacyjnych: Fundacji Edukacyjnej Sikory, High Flyer, Fundacji LifeSkills oraz Kursu Sikory, który ma ponad 10 tys. absolwentów oraz około 1 tys. kursantów rocznie. Marka Sikory i wchodzące w jej skład podmioty inwestycyjne, usługowe, w tym Fundacja, są klasycznym przykładem grupy firm rodzinnych, która aktywnie wspiera sobie podobne.
Doktor nauk medycznych, specjalista drugiego stopnia z chorób wewnętrznych. Autor prac naukowych z zakresu psychofarmakologii centralnego układu nerwowego oraz biologii nowotworów.

Magdalena Czarnota

Pedagog sceniczny, coach głosu, muzyk. Współpracuje od szeregu lat z wybitnymi postaciami świata biznesu oraz sztuki przy: Ambulatorium Głosu, Teatrze Palladium w Warszawie, Teatrze Groteska w Krakowie, Stowarzyszeniu Profesjonalnych Mówców w Polsce, Fundacji LifeSkills, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.
Wieloletni pedagog na wydziale wokalno – aktorskim słynnej szkoły im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pianistka i akompaniatorka. Posiada niezwykle istotny w pracy z głosem tzw. słuch absolutny. Pochodzi ze znanej rodziny aktorsko – reżyserskiej, od dziecka uczestniczyła w projektach teatralnych oraz warsztatach pracy z głosem i ciałem na całym świecie. Dorastała w środowisku pantomimy, teatru Jerzego Grotowskiego oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Jej kompetencje coachingowe, doradcze oraz warsztatowe cieszą się wysokim uznaniem środowiska artystycznego oraz biznesowego. Podkreślanymi przez Klientów atrybutami, są: rzetelność, intuicja oraz dyskrecja…
Wyróżniki specjalizacji:
– otwarcie ciała na głos
– interpretacje wokalne
– ruch sceniczny

Paulina Balcerowska

Socjolog, wykładowca, ukończyła także studia na kierunku zarządzanie, obecnie pracuje nad doktoratem, głównie interesuje się kwestiami funkcjonowania człowieka w środowisku pracy. Prowadzi zajęcia ze studentami z przedmiotów: Socjologia, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zachowania organizacyjne. Posiada doświadczenie w sektorze biznesu, organizacji pozarządowych i edukacji. Koncentruje się na wzmacnianiu innych w dokonywaniu pozytywnych zmian w życiu oraz budowaniu relacji opartych na zaufaniu i współpracy. W pracy stawia na autentyczność i podejście partnerskie. Szczególnie interesuje się psychologią pozytywną i nowatorskimi podejściami do rozwoju ludzkiego potencjału, w tym metodą STRUCTOGRAM. Prywatnie miłośniczka podróży, półmaratonów, Prowansji, kuchni włoskiej.

Lucyna Kwaśna

Sekretarz generalny Biura Zarządu Fundacji LifeSkills. Od sześciu lat związana z branżą szkoleniową i edukacyjną jako project & event manager. Zajmowała się planowaniem i zarządzaniem projektami szkoleniowymi w zakresie ich promocji, obsługi klienta, logistyki oraz administracji. Dzięki swojemu doświadczeniu i opanowaniu potrafi znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji, która z pozoru może wydawać się bez wyjścia. W pracy stawia na zaangażowanie, optymalizację procesów i pozytywne podejście. Z wykształcenia pedagog, ukończyła Edukację Medialną i Informatykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się psychologią integralną, innowacyjnymi metodami edukacji dzieci i młodzieży oraz dietetyką. Prywatnie miłośniczka wypraw rowerowych w dzikie zakątki Polski.

Sprawdź nasze najnowsze wpisy